Kuruyemiş Aşkıyla Geçen 67 Yıl

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. TARAFLAR

SATICI

Ünvanı : Şahlan Kuruyemiş

Adres : Sahabiye mahallesi, İstasyon caddesi, nu 14/B Kocasinan / Kayseri

Telefon : +90 352 232 46 68

E-mail : sahlankuruyemis@gmail.com

VKN : 20099337788

 

ALICI

Müşterinin kendisi.


2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait http://satis.sahlankuruyemis.com isimli internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı işbu sözleşmede nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 6 Mart 2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

3. ÖN BİLGİLER

a) Sözleşme konusu malın temel özellikleri : Ürünlerin Cinsi ve türü, Adeti, Marka/Ürün Adı , Detayı, Vergiler Dahil Satış Bedeli (miktar x birim fiyat olarak) alış veriş ödeme ekranından önce açıkça belirtilecektir.

b) Ödeme Şekli : Havale / EFT / swift / Kredi kartı

c) Kargo Şirketi : UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş.

d) Teslim Edilecek Kişi: ALICI

e) Kargo Ücreti : Sitede sunulan şartlara göre ücret alıcıdan ya da gönderici ödemeli olarak değişkenlik göstermektedir.

 

4. İADE ve CAYMA HAKKI

Tüketici ürün eline ulaştığında, taksirli ürün olmadığı halde iade işlemi yapmak istiyorsa 36 saat içerisinde talebini 03522324668 numaralı telefona  bildirmekle yükümlüdür.

 

İADE ve CAYMA HAKKININ KULLANIMINA VE ÜRÜNÜN İADESİNE İLİŞKİN HÜKÜMLER

5.1. Faturasız ve kutusuz ürünler iade yapılamaz. 

5.2. Ürün muhteviyatı bozulmuş, uygun olmayan hava şartlarına maruz kalmış ürünler iade yapılamaz.

5.3. İade/iptal etmek istediğiniz ürün ile birlikte sizdeki tüm kopyaları ile faturanın aslı ve iade takip numaranızı göndermeniz gerekmektedir. 

5.4. İade/iptal edilen ürünlerde kargo müşteriye aittir.

5.5. Gelen ürün öncelikle Şahlan Kuruyemiş tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade/iptal işlemi onaylandığında alıcıya İADE/İPTAL TALEBİNİZ ONAYLANMIŞTIR konulu mail ya da telefonla bilgi verilir. Bu bilgilendirmeden sonra 3 gün içerisinde ödeme alış veriş yapma biçimine göre tarafınıza gerçekleştirilir.

5.6. Alıcı satın aldığı ürünü şartlar uygun olduğu takdirde Şahlan Kuruyemiş perakende satış mağazasına iade yapabilir.

5.7. Alıcı satın aldığı ürünü, şartlar uygun olduğu takdirde Şahlan Kuruyemiş mağazasından değişim yapabilir.

 

6. DİĞER HÜKÜMLER

6.1. Şikayet ve itiraz konusunda başvurular Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin / Alıcı’nın malı satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilecektir.

6.2. Tarafların, bu sözleşmenin imzalandığı sırada belirttikleri adreslerin değişmesi halinde yeni tebligat adreslerini adres değişikliğine ilişkin olduğunu açıkça bildirir iadeli taahhütlü mektup ile yazılı olarak bildirme yükümlülüğü vardır. Aksi takdirde, eski adrese yapılmış tebligatların geçerli olacağı kabul edilmiş sayılacaktır.

6.3. İşbu sözleşmeye ilişkin damga vergisi SATICI tarafından ödenecektir.

6.4. İşbu sözleşmede verilen bilgiler, kullanılan uzaktan iletişim araçlarına uygun olarak ve iyi niyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruyacak şekilde ticari amaçlarla verilmektedir.

 

7. ALICI'NIN BEYANI

ALICI, sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm bilgiler de dahil olmak üzere işbu sözleşmede yer alan Ön Bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

8. YETKİ ŞARTI- SİPARİŞİN YERİNE GETİRİLMESİ SÜRESİ

İş bu sözleşmeye konu olan sipariş satıcıya ulaştığı andan itibaren 5 iş günü içerisinde yerine getirilecektir.

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda, indirim dönemlerinde ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

 

9. İMZA YERİ VE TARİHİ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi [tarih ve saat] tarih ve saatinde elektronik ortamda akdedilmiş olup bir nüshası elektronik formatta ALICI’nın işbu sözleşmenin 1. maddesinde belirtilen e-mail adresine gönderilmiştir.

Şahsıma ait bildirmiş olduğum, işbu form ile yazılı olarak verdiğim bilgiler ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere her şekilde tarafınıza sağladığım tüm kişisel verilerimin; 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi kapsamında, kampanya, indirim gibi. bilgilendirme maksatlı olmak üzere Şahlan Kuruyemiş’e rızam dahilinde verdiğimi kabul ederim.

 


Şahlan Kuruyemiş © 1957 Tüm hakları saklıdır.